znajomego:
Powiadom znajomego:
Na zbiorniku Dzierżno Duże obowiązują zasady uprawiania amatorskiego połowu ryb wędką na wodach ogólnodostępnych w Okręgu PZW w Katowicach. Ponadto zapisy dodatkowe w postaci:
- Obowiązuje zakaz zabierania i przetrzymywania złowionych ryb oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie.
- Zakaz połowu ryb metodą spinningową w okresie od 01.01. do 30.04.
- Zakaz połowu ryb ze środków pływających
- Obowiązuje posiadanie i stosowanie podczas wędkowania tzw. maty wędkarskiej oraz podbieraka, posiadanie maty wędkarskiej nie dotyczy wędkowania metodą spinningową.
- Wyłącza się z amatorskiego połowu ryb odcinek linii brzegowej w okolicach wpływu rzeki Kłodnicy do zbiornika tzw. Muły.
Zezwolenie na połów na wszystkich wodach ogólnodostępnych okręgu PZW w Katowicach w tym na Dzierżno Duże można wykupić pod tym linkiem:
Zakup zezwoleń na łowiska PZW Okręg w Katowicach
UWAGA: Podczas wędkowania musisz mieć wydrukowane zezwolenie.
Tak. Podczas wędkowania na zbiorniku Dzierżno Duże jest obowiązek posiadania i stosowania maty wędkarskiej.
Mata wędkarska ma za zadanie chronić rybę na kilka sposobów. Po pierwsze, jest miękka, więc minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Skutecznie odgradza delikatne ciało ryby od kamieni, ostrej trawy i piasku, które mogą naruszyć jej śluz i łuski.
Oznacza to, że jako mata nie może być używany kawałek materiału, folii, pokrowca na krzesło czy kawałek karimaty.
Z obowiązku posiadania i stosowania maty zwolnieni są wędkarze łowiący metodą spinningową.
Nie. Na wszystkich wodach Okręgu PZW w Katowicach obowiązuje zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami. Markerów zatem stosować nie wolno.
Tak. Podbierak jest obowiązkowym wyposażeniem każdego wędkarza na zbiorniku Dzierżno Duże. Niezależnie od tego jaką metodą wędkuje. Osobom łowiącym na spinning zalecamy duże podbieraki. Przy połowie okoni przyłów czasami stanowią okazowe szczupaki a mały "okoniowo / pstrągowy podbierak nie pozwala w należyty sposób zaopiekować się okazem.
Nie. Ryby na zbiorniku Dzierżno Dużym po złowieniu i ewentualnie sfotografowaniu należy bezzwłocznie wypuścić. Ryby przechowywane w workach karpiowych, siatkach, podbierakach i w każdy inny sposób uznaje się za zabrane.
Wobec wykrycia takiego wykroczenia w zależności od sytuacji wzywana jest Policja, kierowany wniosek do Państwowej Straży Rybackiej.
W drastycznych przypadkach dużej ilości przechowywanych ryb lub ryb okazowych sprawa może trafić do sądu
Strefa wyłączona z wędkowania znajduje się po prawej stronie wpływu Kłodnicy do zbiornika i kończy się na tzw. "czarnej drodze" W granicznych miejscach oznakowana jest tablicami. Teren na mapce oznaczony czerwonym kolorem.
Nie. Wpływ rzeki Kłodnicy do zbiornika jest jego integralną częścią i od małej elektrowni wodnej obowiązuje całkowity zakaz zabierania i posiadania przy sobie gdzie indziej złowionych ryb.
Tak. Limit jaki wędkarz może mieć na swoim stanowisku to 2kg na dobę
Tak. Każdy ma obowiązek oznaczenia stanowiska wędkarskiego (...) sztucznym widocznym białym światłem widocznym w promieniu 360° .